Skip to main content

O nas

Związek Kynologiczny Owczarka Staroniemieckiego w Polsce jest stowarzyszeniem zrzeszającym kynologów, hodowców i miłośników rasy, zaangażowanych w pracę nad rozwojem, doskonaleniem pogłowia, promocją i hodowlą psów tej wspaniałej rasy.

Swoje początki datuje on na rok 1987, kiedy zarejestrowany został w starostwie w Jeleniej Górze pod nazwą Związek Hodowców Owczarka Staroniemieckiego. Praca hodowlana rozwijała się dynamicznie, we współpracy ze związkami kynologicznymi na świecie, jak i w kraju.

W międzyczasie, decyzją walnego zebrania członków, związek dwukrotnie zmienił nazwę, najpierw na Klub Miłośników Owczarka Staroniemieckiego, a następnie w roku 2022 na Związek Kynologiczny Owczarka Staroniemieckiego w Polsce. Od 2023 r. Związek Kynologiczny Owczarka Staroniemieckiego w Polsce jest także członkiem Association Cynologique Européenne.

To właśnie dzięki inicjatywie hodowców i miłośników tej rasy, w 1987 roku została zapoczątkowana w Polsce hodowla Owczarka Staroniemieckiego.

W roku 2022 walne zebranie członków podjęło także decyzję o rozszerzeniu prowadzonej działalności kynologicznej o hodowlę Owczarka Niemieckiego z odmian klasycznych (eksterierowej i użytkowej).

Baza DNA

Badania genetyczne dla psów w Związku Kynologicznym Owczarka Staroniemieckiego prowadzi

GENEVET LABORATORIUM GENETYKI ZWIERZĄT
https://www.genevet.pl

Badania HD, ED

Związek informuje, że dr specjalistą radiologiem upoważnionym do oceny radiologicznej i wpisu do dokumentacji badań HD i ED jest dr n. wet. Karolina Błasiak

Kontakt:
email: vetmedica.rodowody@gmail.com
tel. :   +48 725 37 77 37
adres:  Leszno, ul. Zamenhofa 37

Chip / Baza

Nasze psy rejestrowane są w Międzynarodowej Bazie Zwierząt Safe Animal https://www.safe-animal.eu/pl